Click here to subscribe for email and text messages   Subscribe

 
Sign up to receive email and text messages with the latest news and special discounts.
  /ns/newsletter/subscribe.asp
 
 

 

 

March 2014

30

31

         
11:20 Aqueduct
11:25 Parx
11:35 Tampa
11:40 Gulfstream
11:55 Calder
1:30 FONNER
1:30 Oaklawn
1:45 Hawthorne
1:55 Sunland
2:30 Santa Anita
2:45 Golden Gate
3:25 Turf Paradise
6:00 Mountaineer
11:20 Aqueduct
11:25 Parx
12:00 Beulah
12:30 Will Rogers
3:00 Turf Paradise
3:30 Dover (H)
5:00 Northfield (H)
6:00 Mountaineer
6:10 Yonkers (H)
         

Click here for a downloadable version.

 

April 2014

   

1

2

3

4

5

   
11:25 Parx
12:00 Beulah
12:30 Will Rogers
1:55 Sunland
3:00 Turf Paradise
3:30 Dover (H)
5:00 Northfield (H)
6:00 Charles Town
6:00 Mountaineer
6:10 Yonkers (H)
11:25 Tampa
12:20 Aqueduct
1:45 Hawthorne
3:00 Turf Paradise
3:30 Dover (H)
5:00 Northfield (H)
5:00 Penn
6:00 Charles Town
6:00 Mountaineer
12:10 Pimlico
12:20 Aqueduct
1:30 Oaklawn
2:45 Golden Gate
3:00 Santa Anita
3:30 Dover (H)
5:00 Northfield (H)
5:00  Penn
6:00 Charles Town
11:25 Tampa
11:50 Calder
12:05 Gulfstream
12:05 Keeneland
12:10 Pimlico
12:20 Aqueduct
1:30 Oaklawn
1:45 Hawthorne
1:55 Sunland
2:45 Golden Gate
3:00 FONNER
3:00 Santa Anita
5:00 Penn
6:00 Charles Town
11:25 Parx
11:25 Tampa
11:50 Calder
12:00 Beulah
12:05 Gulfstream
12:05 Keeneland
12:10 Pimlico
12:20 Aqueduct
1:00 Oaklawn
1:30 FONNER
1:45 Hawthorne
1:55 Sunland
2:00 Santa Anita
2:45 Golden Gate
3:25 Turf Paradise
5:00 Penn
6:00 Charles Town
6:00 Mountaineer
 

Handicapping Contest (Santa Anita Park + Wood Memorial)

6

7

8

9

10

11

12

11:25 Parx
11:25 Tampa
11:50 Calder
12:05 Gulfstream
12:05 Keeneland
12:10 Pimlico
12:20 Aqueduct
1:30 FONNER
1:30 Oaklawn
1:45 Hawthorne
1:55 Sunland
2:30 Santa Anita
2:45 Golden Gate
3:25 Turf Paradise
6:00 Mountaineer
11:25 Parx
12:00 Beulah
12:30 Will Rogers
3:00 Turf Paradise
3:30 Dover (H)
5:00 Northfield (H)
6:00 Mountaineer
6:10 Yonkers (H)
11:25 Parx
12:00 Beulah
12:30 Will Rogers
1:55 Sunland
3:00 Turf Paradise
3:30 Dover (H)
5:00 Northfield (H)
6:00 Charles Town
6:00 Mountaineer
6:10 Yonkers (H)
11:25 Tampa
12:05 Keeneland
12:20 Aqueduct
1:30 Oaklawn
1:45 Hawthorne
3:00 Turf Paradise
3:30 Dover (H)
5:00 Northfield (H)
5:00 Penn
5:40 Evangeline
6:00 Charles Town
6:00 Mountaineer
12:05 Keeneland
12:10 Pimlico
12:20 Aqueduct
1:30 Oaklawn
2:45 Golden Gate
3:00 Santa Anita
3:30 Dover (H)
5:00 Northfield (H)
5:00  Penn
5:40 Evangeline
6:00 Charles Town
6:35 Lone Star
11:25 Tampa
11:50 Calder
12:05 Gulfstream
12:05 Keeneland
12:10 Pimlico
12:20 Aqueduct
1:30 Oaklawn
1:45 Hawthorne
1:55 Sunland
2:45 Golden Gate
3:00 FONNER
3:00 Santa Anita
5:00 Penn
5:40 Evangeline
6:00 Charles Town
6:35 Lone Star
11:25 Parx
11:25 Tampa
11:50 Calder
12:00 Beulah
12:00 Oaklawn
12:00 Woodbine
12:05 Gulfstream
12:05 Keeneland
12:10 Pimlico
12:20 Aqueduct
1:30 FONNER
1:45 Hawthorne
1:55 Sunland
2:30 Santa Anita
2:45 Golden Gate
3:25 Turf Paradise
4:00 Emerald
5:00 Penn
5:40 Evangeline
6:00 Charles Town
6:00 Mountaineer
6:35 Lone Star
 

Handicapping Contest (Oaklawn Park + Bluegrass S.)

13

14

15

16

17

18

19

11:25 Parx
11:25 Tampa
11:50 Calder
12:00 Woodbine
12:05 Gulfstream
12:05 Keeneland
12:10 Pimlico
1:30 FONNER
1:45 Hawthorne
1:55 Sunland
2:30 Santa Anita
2:45 Golden Gate
3:25 Turf Paradise
4:00 Emerald
6:00 Mountaineer
11:25 Parx
12:00 Beulah
12:30 Will Rogers
3:00 Turf Paradise
5:00 Northfield (H)
6:00 Mountaineer
6:10 Yonkers (H)
11:25 Parx
12:00 Beulah
12:30 Will Rogers
1:55 Sunland
3:00 Turf Paradise
5:00 Northfield (H)
6:00 Charles Town
6:00 Mountaineer
6:10 Yonkers (H)
11:25 Tampa
12:05 Keeneland
12:20 Aqueduct
1:45 Hawthorne
3:00 Turf Paradise
5:00 Northfield (H)
5:00 Penn
5:40 Evangeline
6:00 Charles Town
6:00 Mountaineer
12:05 Keeneland
12:10 Pimlico
12:20 Aqueduct
2:45 Golden Gate
5:00 Northfield (H)
5:00  Penn
5:40 Evangeline
6:00 Charles Town
6:35 Lone Star
11:25 Tampa
11:35 Finger Lakes
11:50 Calder
11:55 Thistledown
12:00 Woodbine
12:05 Keeneland
12:10 Pimlico
12:20 Aqueduct
1:45 Hawthorne
2:45 Golden Gate
3:00 FONNER
5:00 Penn
5:40 Evangeline
6:00 Charles Town
6:30 Prairie Meadows
6:35 Lone Star
11:25 Parx
11:25 Tampa
11:50 Calder
11:55 Thistledown
12:00 Beulah
12:00 Woodbine
12:05 Gulfstream
12:05 Keeneland
12:10 Finger Lakes
12:10 Pimlico
12:20 Aqueduct
1:30 FONNER
1:45 Hawthorne
2:30 Santa Anita
2:45 Golden Gate
3:25 Turf Paradise
4:00 Charles Town
4:00 Emerald
5:00 Penn
5:40 Evangeline
6:00 Mountaineer
6:30 Prairie Meadows
6:35 Lone Star

20

21

22

23

24

25

26

11:50 Calder
12:00 Woodbine
12:05 Gulfstream
1:00 Prairie Meadows
2:30 Santa Anita
2:45 Golden Gate
4:00 Emerald

 

Advance wager after Santa Anita and Golden Gate

 

Easter Sunday

11:25 Parx
12:00 Beulah
12:10 Finger Lakes
12:30 Will Rogers
3:00 Turf Paradise
5:00 Northfield (H)
6:00 Mountaineer
6:10 Yonkers (H)
11:25 Parx
12:00 Beulah
12:10 Finger Lakes
12:30 Will Rogers
3:00 Turf Paradise
5:00 Northfield (H)
6:00 Mountaineer
6:10 Yonkers (H)
11:25 Tampa
12:05 Keeneland
12:20 Aqueduct
1:45 Hawthorne
3:00 Turf Paradise
5:00 Northfield (H)
5:00 Penn
5:40 Evangeline
6:00 Mountaineer
12:05 Keeneland
12:10 Pimlico
12:20 Aqueduct
2:30 Parx (Atlantic City)
2:45 Golden Gate
5:00 Northfield (H)
5:00  Penn
5:40 Evangeline
6:30 Prairie Meadows
6:35 Lone Star
11:25 Tampa
11:35 Finger Lakes
11:50 Calder
11:55 Thistledown
12:00 Woodbine
12:05 Keeneland
12:10 Pimlico
12:20 Aqueduct
1:45 Hawthorne
2:30 Parx (Atlantic City)
2:45 Golden Gate
3:00 FONNER
5:00 Penn
5:00 Santa Anita
5:40 Evangeline
6:30 Prairie Meadows
6:35 Lone Star
11:25 Tampa
11:50 Calder
11:55 Thistledown
12:00 Beulah
12:00 Woodbine
12:05 Gulfstream
12:10 Finger Lakes
12:10 Pimlico
12:20 Aqueduct
1:30 FONNER
1:45 Hawthorne
2:30 Parx (Atlantic City)
2:45 Golden Gate
3:00 Santa Anita
3:00 Turf Paradise
4:00 Emerald
5:00 Churchill
5:00 Penn
5:40 Evangeline
6:00 Charles Town
6:00 Mountaineer
6:30 Prairie Meadows
6:35 Lone Star
 

Handicapping Contest (Fonner Park)

27

28

29

30

     
11:25 Tampa
11:50 Calder
11:55 Thistledown
12:00 Woodbine
12:05 Gulfstream
12:10 Pimlico
12:20 Aqueduct
1:00 Prairie Meadows
1:30 FONNER
1:35 LoneStar
1:45 Hawthorne
2:30 Parx (Atlantic City)
2:45 Golden Gate
3:00 Santa Anita
3:25 Turf Paradise
4:00 Emerald
6:00 Mountaineer
12:00 Beulah
12:10 Finger Lakes
12:30 Will Rogers
3:00 Turf Paradise
5:00 Northfield (H)
6:00 Mountaineer
6:10 Yonkers (H)
11:45 Churchill
12:00 Beulah
12:10 Finger Lakes
12:30 Will Rogers
2:30 Parx (Atlantic City)
3:00 Turf Paradise
5:00 Northfield (H)
6:00 Charles Town
6:00 Mountaineer
6:10 Yonkers (H)
11:25 Tampa
11:45 Churchill
2:30 Parx (Atlantic City)
3:00 Turf Paradise
5:00 Northfield (H)
5:00 Penn
5:40 Evangeline
6:00 Charles Town
6:00 Mountaineer
     

Click here for a downloadable version.

Copyright, Lincoln Race Course. All rights reserved. Website by Ntelligent Systems, Inc.